Jak znaleźć księdza egzorcystę?

Zobacz: www.egzorcyzmy.katolik.pl!

Poniższe treści pochodzą ze strony www.egzorcyzmy.katolik.pl. Zapraszamy Cię do odwiedzin tej strony – znajdziesz tam najbardziej wyczerpujące i pełne informacje na te oraz inne tematy!

Każda diecezja w Polsce ma przynajmniej jednego mianowanego księdza egzorcystę. Jak się z nim skontaktować?

1. Pierwszy krok – spowiedź

Jeśli jesteś katolikiem/katoliczką, w czasie sakramentu spowiedzi poproś księdza spowiednika o rozeznanie sytuacji oraz o radę, czy w tym przypadku potrzebny jest egzorcyzm albo modlitwa o uwolnienie.

Wyznanie grzechów oraz rozeznanie wpływu ducha nieczystego już w trakcie spowiedzi jest to dobra droga przed rozmową z księdzem egzorcystą. Pamiętajmy, że dobrze odbyta spowiedź święta może wystarczyć do uwolnienia od działania diabelskiego.
Przed spowiedzią pamiętaj o pięciu warunkach jej dobrego odbycia;  przy rachunku sumienia dobrze zrobić pierwsze rozpoznanie co do możliwego wpływu złego ducha.

2. Nie-katolicy i nie chrześcijanie

Jeśli nie jesteś ochrzczony/a w Kościele katolickim ani nawet nie jesteś chrześcijaninem, także możesz zwrócić się do księdza egzorcysty z prośbą o modlitwę o uwolnienie lub egzorcyzm. Jezus uwalniał od działania złych duchów także nie-żydów,  czynili to także apostołowie i pierwsi chrześcijanie.

3. Aby skontaktować się z księdzem egzorcystą:

  • Możesz  poprosić księdza z parafii (np. proboszcza) o pomoc w skontaktowaniu się z księdzem egzorcystą z Twojej diecezji. Proboszcz powinien posiadać informacje o mianowanych egzorcystach w diecezji.
  • Możesz zadzwonić do kurii biskupiej i poprosić o numer telefonu do księdza egzorcysty. Kurie posiadają zawsze aktualne informacje o księżach egzorcystach. Listę kurii podajemy tutaj.
  • Możesz także skontaktować się z nami – pisząc na nasz adres.

4. Zadzwoń do księdza egzorcysty

Powiedz o  swoich podejrzeniach co do działania złego ducha, umów się na spotkanie i modlitwę.

Ta strona jest częścią www.egzorcyzmy.katolik.pl, na której znajdziesz więcej informacji, modlitw, świadectw. Zapraszamy!

 

 

Leave a Reply