Jak rozpoznać działanie złego ducha? Czy potrzebuję egzorcysty?

Zobacz: www.egzorcyzmy.katolik.pl!

Poniższe treści pochodzą ze strony www.egzorcyzmy.katolik.pl. Zapraszamy Cię do odwiedzin tej strony – znajdziesz tam najbardziej wyczerpujące i pełne informacje na te oraz inne tematy!

Jeśli nie jesteś pewien, czy doświadczasz na sobie lub bliźnim działanie złego ducha, to najlepiej podziel się swoją wątpliwością z księdzem parafii, np. przy okazji spowiedzi świętej. Możesz też dokonać wstępnego rozpoznania samodzielnie. W jaki sposób?

W pierwszej kolejności uważnie przeczytaj te artykuły:

Jeśli utwierdzasz się w przekonaniu co do tego, że w tym przypadku masz do czynienia z działaniem diabła, to postaraj się określić stopień wpływu zła. Pomoże ci w tym artykuł Stopnie dręczeń diabelskich.  Wiedza wyniesiona z tych artykułów będzie pomocna tobie, a także dla rozeznania podczas spowiedzi lub u księdza egzorcysty.

Co dalej czynić?

1. Nawrócenie. Przede wszystkim: przyjmij Pana Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela! Nie możesz bać się ani rezygnować z nawrócenia. Bardzo ważna jest spowiedź święta i następnie Eucharystia, które to sakramenty zbliżają Cię do Boga i jednocześnie osłabiają wpływ złego ducha. Księża egzorcyści zalecają, by z tych sakramentów korzystać regularnie, a także przed modlitwą o uwolnienie. Dlatego też , dla dobrego przygotowania, polecamy stronę www.spowiedz.pl. Nawrócenie to pierwszy krok w walce z wpływami zła, a podstawą tego jest wyznanie swoich grzechów w sakramencie pokuty.

2. Modlitwa i post. Odnów przyrzeczenia chrzcielne. Módl się egzorcyzmem prostym do św. Michała Archanioła w swojej intencji. Jeśli doświadczasz nocnych dręczeń albo złych, bluźnierczych lub wulgarnych myśli przeciw sacrum, módl się specjalną modlitwą przeciw temu. Jeżeli podejrzewasz, że je oddziaływuje na ciebie przekleństwo, czary, magia, uroki, gusła itd. módl się modlitwą przeciw czarom. Jest tez modlitwa przeciw pokusom, które atakują wiarę i czystość. Dobrze znać najkrótszy egzorcyzm prosty: “Przez znak krzyża, od nieprzyjaciół, uwolnij nas, Boże nasz”. Nie obawiaj się praktyk pokutnych, także postu.

Więcej wskazań co do nawrócenia i modlitwy znajdziesz w artykułach “Pierwsza pomoc”: dla siebie oraz dla innych.

Modlitwa o uwolnienie i egzorcyzm

W każdym większym mieście odprawiane są Msze św. z dodatkowym nabożeństwem, gdzie odmawia się modlitwy o uwolnienie od dręczeń demonicznych. Także niektóre wspólnoty, jak Odnowa w Duchu Świętym i Rycerstwo św. Michała przeprowadzają takie modlitwy.

Ksiądz egzorcysta – W uzasadnionej potrzebie umów się z księdzem egzorcystą w celu dokładnego rozeznania. Gdzie go szukać? – Porozmawiaj ze spowiednikiem lub spytaj księdza proboszcza albo udaj się/zadzwoń do kurii biskupiej, gdzie zostaną Ci podane adresy do najbliższych egzorcystów. Proszę podejść do tego bez obaw. Ks. egzorcysta może podjąć modlitwę o uwolnienie lub egzorcyzm w takiej potrzebie.

Uwaga! Kiedy będziesz szukał egzorcysty, unikaj fałszywych, świeckich egzorcystów, których niestety nie brakuje. Nie daj się nabrać na ogłoszenia w gazetach i w internecie. Za takie “usługi” zapłacisz niemało, a Twoja sytuacja duchowa na pewno nie ulegnie poprawie. Pomocy szukaj tylko w Kościele! Błogosławieństwo księdza egzorcysty NIC nie kosztuje!

Nie traktuj księży egzorcystów jak magów i szamanów. Pamiętaj, że egzorcyzm musi iść w parze z nawróceniem. Po wypędzeniu złego ducha powinieneś wrócić do Boga i wyrzec się grzechu oraz szatana. Bez tego pozostawiasz diabłu otwarte drzwi do swojego serca.

Ta strona jest częścią www.egzorcyzmy.katolik.pl, na której znajdziesz więcej informacji, modlitw, świadectw. Zapraszamy!

 

 

Leave a Reply